عوامل موفقیت در طلبه ایده آل

نشست علمی « بررسی عوامل موفقیت در طلبه ایده آل »  برگزار شد.

در این نشست که به همّت واحد پژوهش مدرسه علمیّه سیادت مشهد و با همکاری معاونت پژوهش حوزه علمیّه خراسان برگزار شد،‌ حجه الاسلام علی اکبر اسکندری  به بررسی عوامل و علل موفقیت در طلبه های نوین و ایده آل  پرداخت .

ایشان اذعان نمود : متاسفانه امروزه به دلیل وسعت رسانه ها مخصوصاً موبایل و وضعیت معیشت طلاب، کمی انگیزه و حس طلاب به درس کم شده است و باعث اهمال کاری طلاب در مسیر علمی شده است که در این رابطه ما باید سه موضوع را مورد بررسی قرار دهیم:

الف) علل اهمال کاری

ب) ضررها

ج) راه حل

 

استاد اسکندری تاکید نمود : علل اصلی افت تحصیل در طلاب که آنها را دچار مشکل می کند عبارتند از : ۱ـ نقص جسمانی که در شخص وجود دارد . ۲ـ رفاقتهای بی رویه و نادرست که بین طلاب رایج هست .  ۳ـ بی هدف بودن فرد که او را از حرکت باز می دارد .  ۴ـ عدم علم به فایده های طلبگی که برای طلاب روشن نیست .

ایشان بیان نمودند : اگر طلبه در مسیر درس و تحصیل خودش موفق نشود ، ضررهای زیادی  ممکن است  متوجه زندگی یک طلبه شود که عبارتند از :  ۱ـ خستگی ۲ـ افسردگی ۳ـ احساس خجالت ۴ـ خود کم بینی ۵ـ رو آوردن به مواد مخدر ۶ـ عصبی شدن ۷ـ ترس ورود به عرصه اجتماع و مردم

ایشان در ادامه راهکارهایی را ارائه دادند که برای پیشگیری مفید است : ۱ـ کمک از خداوند ۲ـ ورزش ۳ـ ارتباط با افراد پر نشاط  ۴ ـ راحت یافتن هدف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 14 =

ورود